قوانین

قوانین و مقررات

استفاده از سامانه آنلاین شبکه رفاهی سازمان نظام پزشکی مشهد ( شبکه سپید ) به هر شکل ، به معنای آگاهی و قبول شرایط مندرج در این بخش است ؛ از این رو خواهشمند است موارد زیر را مطالعه فرمایید.

توجه داشته باشید که ثبت سفارش در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل همه شرایط و قوانین این سامانه از سوی کاربر است و شرایط و قوانین مندرج، به عنوان توافق‏‌های قبلی به حساب می آید. اصول و رویه‏‌های سامانه امور رفاهی سازمان نظام پزشکی مشهد منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده و اعضاء سازمان است و کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط خواهد بود.

معرفی واژگان و اصطلاح ها

کاربر یا اعضاء سازمان : به شخصی از اعضاء سازمان نظام پزشکی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش اقدام کند. آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که اعضاء در اطلاعات کاربری خود ثبت می‌کند، به عنوان آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی مورد تایید اعضاء به حساب می آید و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شبکه رفاهی سازمان نظام پزشکی از آن طریق صورت می‌گیرد.

سفارش : محصول و یا خدماتی است که اعضاء و کاربران انتخاب می کند و با افزودن آن ها به سبد خرید قصد ثبت سفارش آنها را دارد.

روز کاری : به معنی شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثناء تعطیلات رسمی است و همه سفارش‏‌ها در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات بررسی می‌‏شوند؛ کاربران امکان سفارش گذاری و استفاده از سامانه را در هر ساعت از شبانه روز خواهند داشت.

 

شرایط و قوانین ثبت سفارش

لازم است که کاربران در هنگام ثبت سفارش اطلاعات خود را با دقت و به درستی وارد نمایند، در غیراین صورت مسئولیت بروز هر گونه مشکل و زیان احتمالی بر عهده ایشان است. علاوه بر این سفارش های ثبت شده تنها به شخص معرفی شده در فرم اطلاعات کاربران و با کنترل کارت عضویت و شناسایی اعضاء انجام می پذیرد؛ شخص معرفی شده می تواند شخص کاربر و یا فرد مورد تایید وی باشد.

در صورتی که موجودی محصول و یا تاریخ ارائه خدمتی در سامانه به پایان برسد، حتی پس از سفارش‌‏گذاری کاربر و اعضاء سازمان ، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای شبکه رفاهی سازمان محفوظ است.

در صورت بروز خطا در درج قیمت کالاهای موجود، شبکه رفاهی سازمان نظام پزشکی می تواند سفارش ثبت شده کاربر را ابطال و وجه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط کاربر واریز نماید.

ارسال کالا

کلیه هزینه های ارسال کالا از شبکه رفاهی سازمان به عهده کاربر می باشد که به صورت پس کرایه (پرداخت کرایه در محل توسط کاربر) انجام می گیرد

با توجه به این که سفارشات این سامانه دارای ابعاد مختلف می باشد شیوه ارسال آن بسه به نوع کالا از طریق پست و یا باربری های مجاز و مورد تایید شبکه رفاهی انجام خواهد گرفت.

تحویل کالا فقط به ادرس درج شده در هنگام ثبت سفارش امکان پذیر است و برای ارسال تمامی مرسوله ها با کاربر تماس گرفته می شود.

 

برگشت / تعویض کالا

تعویض کالای خریداری شده تا ۷ روز پس از خرید، در صورتی امکان پذیر است که اشکال یا ایرادی در کالا وجود داشته باشد، یا کالا با اطلاعات مندرج در وبسایت مطابقت نداشته باشد؛ علاوه بر این لازم است کالا تست و یا استفاده نشده باشد.

برای اطلاع از نحوه تعویض کالا می توانید در ساعات کاری با استفاده از اطلاعات برگه تماس با شبکه رفاهی سازمان نظام پزشکی ارتباط برقرار کنید.

 

ورود به حساب کاربری

عضو نیستید؟ ثبت نام کنید

ثبت نام

عضو هستید؟ وارد شوید