سومین دوره کارگاه مثنوی خوانی / مشهد

سومین دوره کارگاه مثنوی خوانی ویژه اعضاء سازمان نظام پزشکی مشهد و علاقه مندان به اشعار ناب مولانا به همت شبکه سپید و روابط عمومی نظام پزشکی مشهد در فضایی صمیمانه و دوستانه برگزار می شود.

درباره کارگاه مثنوی و مولانا شناسی

می توانیم بگوئیم هدف اصلی برگزاری این کارگاه ها علاوه بر آشنایی بیشتر با اندیشه های ناب مولانا و شمس این است که همکاران و اعضاء کمی از فضای روزمره های زندگی فاصله پیدا کنند و با قرار گرفتن در فضای شیرین و دلنشین شعر و اندرز بزرگان روحیاتشان کمی بیشتر تلطیف شود.

در دوره مثنوی خوانی هر جلسه ابیاتی از مثنوی قرائت می شود و پس از شرح مشکلات لغوی، معانی و اسرار عرفانی و معرفتی آن بحث و بررسی می‌شود. از ویژگی‌های این کلاس‌ها آن است که آموزه‌های مولانا در پیوند با زندگی و مسائل انسان امروز بازخوانی و تشریح می‌گردد. همچنین به تناسب کلام، آموزه‌های مولانا با آرا و اندیشمندان بزرگ بشری تطبیق و مقایسه می‌گردد. فضای کلاس فضایی صمیمانه و دوستانه است به گونه‌ای که بتواند زمینه گفت و گو و مشارکت افراد حاضر در کلاس را فراهم سازد. در این سلسله کلاس‌ها قرار است تا جایی که زمان اجازه دهد مثنوی خوانده شده و تشریح و تفسیر شود. در حال حاضر در حال خوانش و تفسیر دفتر دوم مثنوی هستیم.

معمولا در پایان هر جلسه گفتگو و تبادل نظر جذاب و موثری در باب مسائل مطرح شده در جلسه بین دوستان شکل می گیرد.

درباره مدرس دوره مثنوی شناسی

مدرس و استاد کلاس های مثنوی خوانی جناب آقای دکتر محمد رضا راشد است.

دکتر محمدرضا راشد محصل در خردادماه سال ۱۳۱۵ هجری شمسی در خانواده ای روحانی در روستای افضل آباد ماژان از توابع خوسف بیرجند متولد شد. وی پس از اتمام تحصیلات مقدمانی در بیرجند در ۱۳۳۳ به خدمت فرهنگ درآمد و پس از طی دوره های عالی تحصیلی در سال ۱۳۵۳ مدرک دکترای زبان و ادبیات فارسی را گرفت.

همکاری با فرهنگستان زبان ایران، عضو هیأت علمی دانشگاه جندی‌شاپور اهواز (شهید چمران فعلی)، همکاری با شورای کتاب کودک، تدوین دایره المعارف (قاموس)، تدریس در دانشگاه تبریز، همکاری با دانشکده ادبیات مشهد و دانشگاه بیرجند، عضو هسته قطب علمی فردوسی‌شناسی و عضو هیأت مدیره فرهنگسرای فردوسی در سوابق استاد محمد رضا راشد می باشد

زمان برگزاری کارگاه های مثنوی خوانی

جلسات مثنوی خوانی به صورت هفته در میان در روزهای جمعه از ساعت 10 تا 12 صبح در محل سازمان نظام پزشکی مشهد، سالن جلسات طبقه سوم برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند در صورت تمایل در این دوره شرکت کنند.

نحوه ثبت نام و هزینه شرکت در کلاس ها

چنانچه مایل هستید در این دوره شرکت کنید از طریق دکمه اعلام علاقه مندی و رزرو اقدام نمایید، به محض تکمیل ظرفیت ، جهت هماهنگی های بیشتر با شما تماس خواهیم گرفت.کلاس ها بصورت رایگان برگزار میشود.

جهت ثبت نام لطفا فرم  “رزرو موقت” را تکمیل نمایید.

همکاران ما در شبکه سپید، جهت هماهنگی با شما تماس خواهند گرفت.

تلفن ضروری : 36019231 (051)

3/5 - (2 امتیاز)

اشتراک‌گزاری

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
3/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد
نمایش همه نظرات

پشتیبانی آنلاین

سلام! با کارشناس ما در تلگرام یا واتساپ چت کنید.

معمولا در کمتر از چند دقیقه جواب داده خواهد شد...

© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شبکه سپید، می باشد.

پشتیبانی آنلاین

سلام! با کارشناس ما در تلگرام یا واتساپ چت کنید.

معمولا در کمتر از چند دقیقه جواب داده خواهد شد...