اخبار

1665
سپید خبر

فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌روی استارتاپ‌های حوزه سلامت

جمعیت قابل توجهی از جامعه پزشکی در استارتاپ‌های حوزه سلامت، فعال هستند. فضای استارتاپی کشور به نسبت یک دهه گذشته، رشد قابل توجهی داشته و در این مدت نیز تعداد استارتاپ‌های حوزه سلامت با افزایش چشمگیری مواجه بوده است. با رشد «دیجیتال هلث» یا همان سلامت دیجیتال ایران، هم‌اکنون بیش از ۲۰۰ استارتاپ حوزه سلامت در حال رشد هستند. برخی از این استارتاپ‌ها با وجود نصب میلیونی از «اپ استورها» توانسته‌اند سهم چشمگیری از بازار حدود ۲۰ میلیارد دلاری نظام سلامت داشته باشند.

ادامه اخبار»
سپید خبر

هر خانه یک پایگاه سلامت

وزیر بهداشت جزئیات طرح «هرخانه یک پایگاه سلامت» با محوریت فعالیت ۲۰میلیون سفیر سلامت از درون خانواده‌ها را تشریح کرد و گفت: «با اجرای این طرح، اگر در پاییز کووید-۱۹ و آنفلوآنزا را همزمان داشته باشیم، ۲۰ میلیون سفیر سلامت هم خواهیم داشت که بسیار کمک کننده است.»

ادامه اخبار»
نسخه نویسی الکترونیکی
سپید خبر

نسخه نویسی الکترونیک احیا می شود

در دور جدید مذاکرات سازمان‌های نظام پزشکی و بیمه سلامت، قرار شده است برای توسعه نسخه‌نویسی الکترونیک، تسهیلاتی در اختیار جامعه پزشکی قرار بگیرد
بر اساس قوانین بالادستی که در برنامه پنجم و ششم توسعه به آن تاکید شده، اجرای «نسخه‌نویسی الکترونیک» به عنوان یک الزام قانونی مطرح شده است. با وجود تاکیدات قانونی، هنوز نسخه‌نویسی الکترونیک نتوانسته است به طور کامل در کل کشور اجرایی شود.
حالا در دور جدید مذاکرات سازمان‌های نظام پزشکی و بیمه سلامت، قرار شده است گام‌های جدی برای توسعه نسخه‌نویسی الکترونیک، برداشته شود.

ادامه اخبار»
سپید خبر

مالیات امسال جامعه پزشکی

خوف و رجای جامعه پزشکی درمواجهه با مالیات امسال

نمایندگان جامعه پزشکی تاکید دارند که در صورت افزایش غیرمنطقی مالیات این صنف در سال ۹۹، خطر تعطیلی بسیاری از مراکز خصوصی وجود خواهد داشت
هر ساله معمولا تا پایان خرداد، جامعه پزشکی مهلت داشتند که اظهارنامه‌های مالیاتی را به شکل خوداظهاری تکمیل کنند و به سازمان امور مالیاتی تحویل دهند. امسال به دلیل بحران کرونا و تعطیلی مطب‌ها، حدود دو ماه دیگر نیز به این مهلت تعیین شده، اضافه کرده‌اند. با این حساب، فعالان جامعه پزشکی می‌توانند تا حدود پایان مرداد، اظهارنامه مالیاتی خود را تکمیل کنند.

ادامه اخبار»
سپید خبر

اختیار تعرفه گذاری پزشکی

برخی از نمایندگان جامعه پزشکی امیدوارند که در رایزنی با نمایندگان جدید مجلس، اختیار تعرفه‌گذاری در این صنف به نظام پزشکی بازگردد
حدود ۱۰ سال پیش بود که اختیار تعرفه‌گذاری خدمات پزشکی از سازمان نظام پزشکی گرفته شد. در ابتدا قرار بود این اتفاق فقط در یک دوره موقت پنج ساله محدود باشد، اما حالا به نظر می‌رسد که این قانون موقت، رنگ و بوی دائمی گرفته است.

ادامه اخبار»
1660
سپید خبر

آموزش اخلاق پزشکی دردوران رکـود

کارشناسان می‌گویند کنارگذاشتن دانش‌آموختگان اخلاق پزشکی و شیوه فعلی تدریس اخلاق پزشکی در دانشگاه‌ها نمی‌تواند در نهایت به توسعه اخلاق در پزشکی منجر شود
تجربه تاریخی ثابت کرده است که دانش بدون اخلاق نمی‌تواند دردی از مردم دوا کند و یا به سعادت جامعه منجر شود. بحث تلفیق دانش و اخلاق در حوزه علوم پزشکی، بسیار حساس‌تر از سایر علوم است، زیرا پزشک با جان و سلامت مردم، سروکار دارد.
با وجود تدریس دو واحد اخلاق پزشکی در دانشگاه‌ها، بسیاری از کارشناسان تاکید دارند که تدریس این دو واحد درسی، بسیار ناچیز و در حکم نادیده گرفتن آموزش اخلاق پزشکی است.

ادامه اخبار»
سپید خبر

فعالیت برخی مراکز همچنان ممنوع است

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اصول چهارگانه پذیرش مشتری در رستوران‌ها را اعلام کرد
فعالیت تالارهای پذیرایی، استخر، سونا و مراکز ماساژ همچنان ممنوع است

مسابقات ورزشی از یک ماه آینده بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شوند
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، جدیدترین تصمیماتی که برای فعالیت برخی مشاغل پرخطر اتخاذ شده است را تشریح کرد.

ادامه اخبار»
1658
سپید خبر

هزینه تشخیص، بستری و درمان کرونا چقدر است؟

بیماری کرونا، کابوسی واقعی برای نظام سلامت کشور بوده و هنوز است. بیماری‌ای که علاوه بر صرف صدها میلیارد تومان از منابع نظام سلامت، احتمال قفل کردن و عدم پاسخگویی نظام درمانی به دلیل هجوم بیماران را در پی داشت. ولی با وجود این، هنوز مراکز درمانی با جانفشانی فوق‌العاده‌ای به بیماران جدید کرونا سرویس دهی می‌کنند.
نکته اینجاست آیا در نهایت نظام درمان تاب تحمل ضربه اقتصادی سنگین کرونا و هزینه‌های آن را خواهد داشت؟

ادامه اخبار»
سپید خبر

اختلاف صنعت با بیمه ها

نشست آنلاین سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران با محوریت چالش‌های قیمت‌گذاری دارو با حضور شهرام غفاری، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی، سجاد رضوی، دبیر شورای عالی بیمه سلامت ایران و مرتضی خیرآبادی، عضو هیئت‌مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران برگزار شد.

ادامه اخبار»
سپید خبر

مردم به سفر نروند.

توصیه اکید وزیر بهداشت در آستانه تعطیلات عید سعید فطر
مـردم بـه سـفـر نـرونـد

نگران پیک‌های جدید کرونا هستیم
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: «درخواست داریم مردم به سفر نروند چرا که سفر‌های جدید به معنی ابتلا به کروناست. »

ادامه اخبار»
مجری امور رفاهی و فرهنگی سازمان نظام پزشکی مشهد

پشتیبانی آنلاین

سلام! با کارشناس ما در تلگرام یا واتساپ چت کنید.

معمولا در کمتر از چند دقیقه جواب داده خواهد شد...

© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شبکه سپید، مجری امور رفاهی سازمان نظام پزشکی مشهد می باشد.

پشتیبانی آنلاین

سلام! با کارشناس ما در تلگرام یا واتساپ چت کنید.

معمولا در کمتر از چند دقیقه جواب داده خواهد شد...