ویزای تحصیلی ایتالیا

فرصتی عالی برای تحصیل در ایتالیا

درباره ویزای تحصیلی ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از جذاب ترین مقاصد برای دانشجویان است. ایتالیا برای تحصیل از نظر راحتی برای ورود دانشجویان نخستین کشور در اروپا و سومین کشور در جهان است. همچنین، در ایتالیا امکان بورسیه شدن برای دانشجویان وجود دارد. همچنین، در ایتالیا امکان بورسیه شدن برای دانشجویان وجود دارد. دانشگاه های ایتالیا اشتراک زیادی از نظر فرهنگی و تاریخی با ایران دارند که می توانید به سهولت خود را با محیط دانشگاه وفق دهید. ادامه تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی و ایتالیایی امکان پذیر است. به آزمون زبان ایتالیایی ESTERNI گفته می شود که هر سال بهمن ماه در تهران برگزار می شود و حداقل نمره قبولی در این آزمون 160 از 200 می باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا با توجه به شهریه متغیر است، اما به طور میانگین از 320 یورو تا 3200 یورو در سال می باشد.

مزایای تحصیل در ایتالیا

– امکان تحصیل به زبان انگلیسی حتی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

– نبودن آزمون ورودی برای برخی دانشگاهها (جهت آگاهی از این دانشگاهها می توانید با همکاران ما در بخش مشاوره تماس بگیرید)

– هزینه های پایین برای تحصیل نسبت به دیگر کشورهای اروپایی

– ارتباطات علمی و پژوهشی مشترک با کشورهای اروپایی، کشور آمریکا و کانادا

– کمک هزینه تحصیلی برای تسهیل در زندگی دانشجویی

– عدم وجود محدودیت سنی برای تحصیل

نکاتی در مورد مقاطع مختلف تحصیلی

تمامی دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع لیسانس ایتالیا، با ارایه مدارک مالی مناسب امکان دریافت بورس استانی ایتالیا تا سقف 5200 یورو در سال و برخورداری از خوابگاه و کارت غذای رایگان را خواهند داشت. دوره لیسانس در ایتالیا یک دوره 3ساله است. معمولا پذیرش در مقطع لیسانس یا رشته های مهندسی دانشگاههای ایتالیا پس از بررسی ریزنمرات و مدارک تحصیلی مقطع دبیرستان و پیش دانشگاهی صورت می گیرد.

بهترین زمان جهت اقدام برای اخذ پذیرش مقطع فوق لیسانس دانشگاههای ایتالیا، حین تحصیل در مقطع لیسانس می باشد که شما پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه بتوانید بلافاصله ادامه تحصیل خود در مقطع بالاتر را پیگیری نمایید.

برای اخذ پذیرش می توان پس از فارغ التحصیلی یا حین تحصیل در مقطع لیسانس (با ارایه گواهی اشتغال به تحصیل) اقدام نمود. برای اخذ پذیرش از دانشگاههای ایتالیا نیازی به ارایه اصل ریزنمرات تایید شده نیست و با ارایه ریزنمرات غیر رسمی یا ارایه کپی از مدارک تحصیلی و ترجمه غیر رسمی انها نیز می توان جهت درخواست پذیرش اقدام نمایید. امکان مهاجرت تحصیلی یا کاری پس از فراغت از تحصیل در کشورهای اروپایی یا سایر کشورهای مهاجر پذیر وجود دارد.

تحصیل در مقطع دکترای دانشگاههای ایتالیا عمدتا به صورت ترکیبی (گذراندن واحدهای درسی وکار تحقیقاتی پژوهشی) است. سیستم آموزش عالی اروپا در دکتری دارای سه چرخه تحصیلی می باشد اولین دوره سه سال ، دوره دوم دو سال و سوم به عنوان دکترای پژوهشی چهار سال به طول می انجامد. فقط دارندگان مدرک کارشناسی ارشد می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری، اقدام نمایند.

زمان درخواست برای ویزای دانشجویی در مقاطع مختلف

پذیرش در مقطع کارشناسی جهت تحصیل در دانشگاه های ایتالیا یک بار در سال انجام میگیرد که محدوده زمانی آن معمولا از سپتامبر تا ژوئن است و شروع ترم در سپتامبر می باشد. در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به نوع دانشگاه ها ممکن است یک یا دو بار در سال پذیرش انجام شود که مهلت پذیرش برای ترم پاییز سپتامبر تا ژوئن است و برای ترم بهار از ژوییه تا نوامبراست. لازم به ذکر است که رشته های تحصیلی در ترم دوم بسیار محدودتر از ترم اول می باشد. در مقطع دکتری یکبار در سال و معمولا در محدوده زمانی ماه های مارس تا دسامبر و شروع ترم بسته به نوع دانشگاه از نوامبر تا فوریه است.
از آنجا که کشور ایتالیا به دانشجویان خارجی که از کشورهای کمتر توسعه یافته برای اخذ پذیرش در دانشگاه های ایتالیا اقدام میکنند بورسیه هایی را اختصاص می دهد رقابت برای اخذ پذیرش از دانشگاه های تراز اول ایتالیا بسیار شدید است. اگر شما قصد تحصیل در ایتالیا به صورت تقریبا رایگان را دارید بهتر است هرچه سریعتر اقدامات لازم را انجام دهید.

مدارک مورد نیاز

  • – رزومه کامل تحصیلی و کاری (CV) مطابق نمونه
  • – اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و گواهی ریز نمرات 
  • – گواهی ارزشیابی مدارک تحصیلی صادر شده از سفارت ایتالیا (Dichiarazione Di Valore) مبنی بر مطابقت سطح تحصیلات دانشجو با سطح مشابه آن درکشور ایتالیا.
  • – اصل مدرک کارشناسی و گواهی ریز نمرات با تایید اداره مرکزی دانشگاه تحصیل و ترجمه رسمی با مهرهای قوه قضاییه و وزارت امورخارجه توسط 
  • – انگیزه نامه (Letter of Motivation): در حداکثر دو صفحه ای به زیان انگلیسی که بیانگر تمایل دانشجو به تحصیل در رشته مورد نظر باشد.
  • – گذرنامه
  • – عکس پرسنلی جدید تمام رخ با زمینه سفید ابعاد 3.5 * 4.5 
  • – ترجمۀ شناسنامه به زبان ایتالیایی
  • – نامه پذیرش از دانشگاه

اشتراک‌گزاری

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر ثبت شده
بازخورد
نمایش همه نظرات

شبکه سپید، توسعه‌دهنده امور رفاهی جامعه پزشکی و درمانی

پشتیبانی آنلاین

سلام! با کارشناس ما در تلگرام یا واتساپ چت کنید.

معمولا در کمتر از چند دقیقه جواب داده خواهد شد...

© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شبکه سپید، می باشد.

پشتیبانی آنلاین

سلام! با کارشناس ما در تلگرام یا واتساپ چت کنید.

معمولا در کمتر از چند دقیقه جواب داده خواهد شد...